Změny ve verzích LpW 2023.1.1.1 🠖 2023.1.1.5

Přehled nejdůležitějších změn a úprav v nových verzích LpW

Předchozí verze: 2023.1.1.1

Nová verze: 2023.1.1.5

Výdej

Novinka

Od verze 2023.1.1.3 umožňujeme načíst čárové kódy poukázek v okně ukončení zákazníka. Cílem je zjednodušení zadávání poukázek s minimalizací chyb v zadávané částce.

Vysvětlivka

V okně vyúčtování zákazníka přibyla nová volba „Poukázky“. Kliknutím na tuto volbu se otevře okno, kam je možné poukázky načítat.

Načítání poukázek

Novinka

Někdy se stává, že z důvodu vrácení eRp pojišťovnou je potřeba k původnímu výdeji napárovat nový eRp. Nyní je toto umožněno z retaxace použitím funkce „Vytvořit nahrazující výdej ve výdeji“.

Vysvětlivka

V retaxaci vyhledáte původní eRp. V lokálním menu Retaxace kliknete na volbu „Vytvořit nahrazující výdej ve výdeji“. Doklad se přenese na výdejní místo. Zde vyberete z lokálního menu Doklad volbu „Přiřadit eRp k receptu“. Načtete nový identifikátor eRp a ukončíte zákazníka.

Retaxace

Novinka

Pro větší variabilitu při vyhledávání výdejů nepřenesených do pojišťoven došlo od verze 2023.1.1.1 ke změně stávající funkce NDD (nezařazeno do dávky) v Retaxaci. Nově je umožněno vyhledat doklady, které nebyly nikdy přeneseny do duplikátů, doklady které neexistují ve skupinách nebo doklady které neexistují v disketách.

Vysvětlivka

V Retaxaci je namísto funkce „NDD“ nový filtr, kde je možné vybrat „NDD – nepřeneseno do duplikátů“ – zobrazí doklady, které nebyly nikdy přenesené do pojišťoven. Dále „NVS – neexistuje ve skupinách“ – vyfiltruje doklady, které nebyly přeneseny do pojišťoven a dále doklady, které do pojišťovny přenesené byly, ale byly ze skupiny smazány, aniž by z nich byla vytvořena disketa. U takto smazaných dokladů je příznak dávky (např. X-20230303). Pokud v detailu takového dokladu kliknete na volbu dávka – nejsou zde žádné údaje. Nebo zde můžete vyfiltrovat doklady nepřenesené do disket – „NVD – neexistuje v disketách“.

http://static1.lekis.cz/LpWChangelog/_images/image102.png http://static1.lekis.cz/LpWChangelog/_images/image92.png

Novinka

Potřebujete dohledat účtenku, ale víte pouze přibližné datum výdeje a částku? Od verze 2023.1.1.1 byl v Retaxaci přidán filtr na dohledání dokladu dle částky.

Vyhledávání v retaxaci dle částky

Historie úhrad

Novinka

Od verze 2023.1.1.1 byla upravena funkce „Historie úhrad“, která byla dříve v modulu Sklad v lokálním menu Skladové karty.

Vysvětlivka

Nyní tuto funkci najdete napříč všemi moduly v menu Nástroje pod klávesovou zkratkou Ctrl+Shift+U. Nově zde najdete informace o dalších úhradách (UHR1, UHR2, UHR3), ORC, MFC, DNC a období doprodeje (3 měsíce po provedení změny).

http://static1.lekis.cz/LpWChangelog/_images/image122.png

Souhrnný přehled změn ve verzích

http://static1.lekis.cz/LpWChangelog/_images/image133.png http://static1.lekis.cz/LpWChangelog/_images/image143.png