Dovolujeme si upozornit na zákonnou povinnost poplatníka dle zákona o EET (elektronické evidenci tržeb) § 25, umístit v provozovně (i na webové stránky firmy podléhající EET, byť se nejedná o eshop) informační oznámení s přesně v zákoně uvedeným textem.

  1. Poplatník je povinen mít na místě, kde se běžně uskutečňují evidované tržby, umístěno informační oznámení, které je dostatečně viditelné a čitelné, pokud to nevylučuje povaha věci. Informační oznámení je poplatník povinen umístit na internetové stránky, na kterých jsou nabízeny zboží nebo služby.
  2. Obsahem informačního oznámení je:
    • text ve znění “Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu, nebo
    • text ve znění “Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.”, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu.

Podle našich informací se momentálně při nesplnění takové povinnosti při kontrole příslušnými orgány vyměřuje pokuta 5 000 Kč.