Office 365

Office 365

Office 365 je řešení pro všechny firmy, které chtějí využívat benefitů nejnovějších Microsoft produktů a technologií bez nutnosti velkých počátečních investic. Office 365 je hostovaná platforma, která v sobě skrývá nejmodernější technologie z dílny Microsoftu, dostupné online odkudkoliv.
 
Firemní infrastrukturu tak již není potřeba zásobovat drahým serverovým hardwarem, který navíc vyžaduje dohled a údržbu. Office 365 je provozována v několika navzájem zastupitelných datacentrech, díky čemuž Microsoft garantuje takzvanou třídevítkovou (99,9%) dostupnost služby. Samozřejmostí je vysoký stupeň bezpečnosti celého řešení a užitečná je rovněž technická podpora Microsoftu.
Důležitým aspektem je rovněž to, že Office 365 je již hotové řešení, které po krátké úvodní konfiguraci umožňuje okamžité použití a přístup odkudkoliv. Na stolním PC či notebooku lze využít přímé napojení z kancelářského balíku Microsoft Office, případně použít webový prohlížeč a k dokumentům přistupovat pomocí Office Web Apps. Majitelé chytrých telefonů s podporou technologie ActiveSync se mohou bez problémů připojit k poštovnímu serveru a pracovat s poštou, kalendářem a kontakty, šťastnější majitelé telefonů s OS Windows Phone 7 se přímo připojí i ke knihovně dokumentů SharePoint a připravena je i podpora pro komunikátory BlackBerry. Není tedy nutné složitě zprovozňovat a nastavovat vlastní infrastrukturu včetně firewallů, Office 365 vše zajistí za vás.

Komponenty Office 365

V rámci Office 365 jsou k dispozici následující technologie:
 • Microsoft Exchange Online – hostovaná obdoba oblíbeného a výkonného e-mail a groupware serveru Microsoft Exchange 2010. Stejně jako v dedikované verzi, i hostovaná Exchange umožňuje plnohodnotné zpracování e-mailů, kalendáře a kontaktů se zabudovanou antivirovou ochranou. Přístup k mailboxu (standardně o velikosti 25 GB pro každého uživatele) je možný v podstatě odkudkoliv, k dispozici je připojení z PC pomocí klienta Outlook, webového rozhraní a rovněž z mobilního telefonu podporujícího ActiveSync.
 • Microsoft SharePoint Online – řešení pro inteligentní ukládání firemních dokumentů a práci s nimi. Díky SharePointu lze efektivně spolupracovat s kolegy, partnery či zákazníky a dosahovat tak lepších výsledků v kratším čas. Stejně jako u Exchange, i k SharePointu lze přistupovat přímo z aplikací Office, pomocí webového rozhraní, případně pomocí mobilního telefonu (přímý přístup ke SharePointu umožňuje Windows Phone 7).
 • Microsoft Lync Online – umožňuje firmám využívat nejnovější možnosti digitální komunikace včetně instant messagingu pro rychlou textovou komunikaci online, audio a video hovorů mezi jednotlivými účastníky, audio a video konference, zjišťování dostupnosti jednotlivých účastníků (dostupný, na schůzce atp.), sdílení pracovní plochy a další možnosti spojené s komunikací v rámci firmy i mimo ni.
 • Microsoft Office Professional Plus – při využití prémiové služby Office 365 je k dispozici rovněž kompletní sada kancelářského balíku Office Professional Plus, která umožňuje přímý přístup ke službám popsaným výše a rovněž nabízí sadu Office Web Apps, díky které uživatel může pracovat s dokumenty i pomocí webového prohlížeče na jakémkoliv počítači.
 • Webový portál – součástí nabídky Office 365 je i prostor pro vytvoření webového portálu firmy včetně nástrojů a šablon pro tvorbu webových stránek. Webové portály lze zřizovat jak pro externí prezentaci firmy, tak pro interní týmy, a rovněž do nich lze integrovat data s Exchange a SharePointu.
 • Nástroje pro řízení a správu – umožňující konfiguraci výše zmiňovaných technologií a celkovou správu Office 365, u variant pro střední a velké firmy s možností doplnění o integraci se službami Active Directory.

Hlavní výhody služeb Office 365

Díky filozofii cloudových služeb Office 365 ušetříte další dodatečné náklady. Správu služeb Office 365 můžete provádět zcela sami nebo ji svěřit do rukou profesionálů pomocí delegované správy.

 • Předvídatelné provozní náklady a nízké pořizovací ceny. Variabilní výběr licenčního plánu na základě využitých služeb.
 • Nejnovější verze Office.
 • Možnost nainstalovat až na 5 různých zařízení.
 • Chatování, audio/video přenosy mezi 2 i více uživateli, audio a video schůze a prezentace až pro 50 účastníků.
 • Poštovní schránka 25 GB na uživatele, SharePoint s uložištěm 10 GB.
 • Antivirová a antispamová kontrola. Přístup pomocí Outlook Web App, Microsoft Outlook, ale i Windows Phone, Android a dalších klientů.
 • Podpora koexistence s on-premise řešeními.
 • Garantovaná dostupnost služeb je 99,9%.
 • Technická podpora 24 hodin, 7 dní v týdnu.

Zkušební verze a zakoupení služeb Office 365

Jednotlivé služby Office 365 jsou nabízeny jednotlivě nebo v kombinacích v plánech vyhovujících potřebám malých firem do 25 uživatelů i velkých společností o stovkách zaměstnancích. Služby Office 365 si můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma. Zkušební verzi nebo zakoupení předplatného služeb Office 365 si může každý zákazník zřídit sám skrze zákaznický portál, který je kompletně v češtině. Jediné, co k tomu potřebuje, je pouze Microsoft Live ID.
Dobré je nebýt na všechno sám a zajistit si podporu a pomoc při implementaci, nebo případných problémech s migrací či administraci. Zákazník proto může při objednávce Office 365 zvolit jako partnera naší společnost Lekis s.r.o. (ID partnera: 1166344). Pomůžeme Vám zajistit vaší objednávku, soukromou doménu, implementaci mailových schránek, popř. webovou prezentaci.  Při objednávce nás uveďte jako Vašeho partnera (ID partnera: 1166344). Bližší informace o jednotlivých plánech, vlastnostech a funkcích služeb Office 365 a jejich cenách navštivte stránky společnosti Microsoft nebo nás kontaktujte na e-mailu obchod@lekis.cz a my najdeme nejvhodnější variantu vyhovující právě vašim požadavkům.