Vybavení lékárny

V této části Vám jednodušše popíšeme minimální požadavky na vybavení hardwarem a softwarem pro spolehlivé fungování programu Lekis pro Windows.

Internet

Podmínkou instalace programu Lekis pro Windows je vysokorychlostní internet připojený do počítačové sítě.

Elektroinstalace

Jedním ze základních prvků spolehlivosti fungování jakéhokoliv zařízení je správně zapojená elektroinstalace. Mnohokráte se nám stalo, že v provozovně kolísá napětí, jsou špatné rozvody a chybí dostačující počet elektrických zásuvek. Špatným řešením je si myslet, že nám pomůžou prodlužovačky. Většina kupovaných prodlužovacích kabelů je nekvalitních a jsou zdrojem problémů, neli požárů. Občas si můžeme pomoci kvalitním zálohovacím zdrojem, který může mít až několik zálohovaných zásuvek a několik přepěťových zásuvek.

Většina zákazníků ale šetří a záložní zdroj si pořizuje pouze k serveru a na výdejní místa. Ideální variantou je  samostatný počítačový okruh jištěný samostatně. Uvědomme si, že na takovém výdejním místě je potřeba připojit několik zařízení, např. platební terminál, monitor, počítač, pokladní tiskárnu, pokladní displej, pokladní zásuvku, snímač čárového kódu. (Nemusí platit pro všechny zařízení najednou. Záleží na typu a značce zařízení. )

Počítačová síť

Počítačová síť by měla být strukturovaná kabeláž minimálně 100 MBit, optimální variantou je 1GBit.  Srdcem by měl být 1 GBit (100MBit)  SWITCH s dostatečným počtem zásuvek. Uvědomte si, že v současné době má většina nových zařízení konektivitu do sítě LAN. Většina lékáren používá platební terminál na výdejních místech. Tzn., že pokud chci používat terminál na každém výdejním místě, je potřeba mít na každé výdejní místo připojenu jednu počítačovou zásuvku navíc.

Pokud chci mít v oficíně například Infopanel (online ceník), je nutno ho připojit na počítačovou síť. Dalším zařízením, které se v současnosti připojuje na síť a sdílí se s ostatními uživateli, je tiskárna nebo multifunkční tiskárna. Vhodné je počítat i s umístěním a zapojením různých routrů (SUKL, WiFi, ADSL, VDSL) a v neposlední řadě i takových zařízení jako jsou bezpečnostní kamery.

Hardware – Server, počítače, periferie

Na trhu existuje spousty výrobců a dodavatelů všemožného hardware. Program Lekis pro Windows je vyvíjen v moderním prostředí, ale neznamená to, že podporuje všechny zařízení a periferie dostupná na trhu. Pokud si chcete vybavit lékárnu od svého dodavatele, kontaktujte nás prosím a konzultujte jednotlivé zařízení. Předejdete tím možným budoucím problémům, které jsou nakonec nepříjemné pro vás, obsluhu a v neposlední řadě i pro nás.

V současnosti dodáváme servery od firem Hewlett-Packard, Lenovo a Fujitsu. Mějte na paměti, že i nový server nemusí vyhovovat konfigurací procesoru, paměti nebo kapacity pevných disků.

Námi dodávané počítače jsou vyrobeny speciálně na základě naší poptávky. V počítačích jsou procesory, paměť, grafická karta dle našich požadavků a neměl by být problém s funkčností programu i za několik let. Dalším našim požadavkem je, aby v počítačích byl paralelní a sériový port, které už nejsou standardně dodávány. Na základě těchto našich požadavků, lze připojit i starší periferie s paralelním a sériovým rozhraním. Tímto se vám snažíme ušetřit mnoho finančních prostředků.

Důležitým vstupním zařízením je dotykový monitor. Velice kvalitní a stabilní jsou monitory ELO. Mezi ostatní periferie, které se snažíme podporovat v celém portfoliu jsou pokladní tiskárny STAR, snímače čárového kódu MOTOROLA SYMBOL, pokladní zásuvky Virtuos, pokladní displeje GIGA a tiskárny čárového kódu Zebra.

Kancelářský software

Ke správnému fungování a zobrazování dokumentů, je potřeba mít nainstalovaný kancelářský balíček Office nebo Office365

Zabezpečení počítačové sítě

Poslední dobou stále více přihlížíme narůstajícímu trendu počítačového pirátství se snahou zmocnit se nejen obchodních, ale i osobních dat, spamy, pokusy o získání hesel k bankovním účtům, případně snahou o využití výpočetní síly počítačů připojených do sítě Internet . Proto spolupracujeme v oblasti zabezpečení počítačové sítě se špičkovými firmami ve svém oboru. V současnosti se trh specializuje na  dvě oblasti.


Data chrání speciálními programy jako jsou antiviry a různé security programy chránící proti spyware, malware a dalším hrozbám. Tyto programy většinou reagují až na základě toho, že se nějaká hrozba objeví na internetové síti. Firma vyvíjející bezpečnostní program zapracuje obranu do svého produktu a rozešle novou aktualizaci. Tato metoda se nazývá metodou reakce na nějaký podnět. V této oblasti spolupracujeme hlavně s firmou  Eset, kde jsme Silver partnerem.


Druhou variantou a v dnešní době se velmi rychle rozvíjející je proaktivní metoda pomocí hardwarových zařízení, která se připojí do sítě. Jedná se o různé firewally, které chrání počítačovou síť proti virům, trojským koňům, spamu, spyware, malware, ale i proti neoprávněným útokům na počítačovou síť  z internetu.
Tyto zařízení dokáží blokovat i nechtěnou činnost vašich zaměstnaců. Během pracovní doby lze zablokovat různé internetové stránky a zpřístupnit ty, co jsou důležité pro vaši činnost. S jejich pomocí  můžete také blokovat různé komunikační programy (ICQ, Messenger, Yahoo atp.)
Ptáte se proč zrovna vy by jste měli investovat do lepšího zařízení? Proč Vás by se to mělo týkat, máte přeci antivir! Ano, antivir má svou důležitost a může pomoci. Ale je to jen antivir a ten není schopen reagovat ze své podstaty na komplexní hrozby. Proto Vám nabízíme produkty firmy Draytek a  WatchGuard

Všeobecné záruční podmínky

Firma Lekis s.r.o. se řídí záruční podmínky popř. záručními podmínkami výrobce zařízení.

SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave